​אודות צ׳יימס ישראל

עמותת צ'יימס ישראל הינה ארגון ללא מטרות רווח, הפועל למען שיפור איכות חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים, באמצעות פיתוח ומתן מגוון שירותים מקצועיים ועדכניים באיכות גבוהה.

 

העמותה קיימת משנת 1991 ומפעילה כיום כ-25 מסגרות ותוכניות למעל מ-1,400 אנשים ובני משפחותיהם. העמותה פועלת למען אנשים עם מגוון צרכים מיוחדים, כגון מוגבלות שכלית התפתחותית, נכויות פיזיות, נפגעי נפש, אוטיזם, נכויות התפתחותיות ועוד; מגיל חצי שנה ועד זקנה; ללא הבדל גזע, לאום או דת, בפריסה גיאוגרפית רחבה ב-14 רשויות מקומיות, בתמיכה ופיקוח של משרדי הרווחה, הבריאות והחינוך ובשיתוף פעולה עם ביטוח לאומי, קרן שלם, קרנות ותורמים, הורים ומשפחות. העמותה הינה בעלת "תו מידות" וחברה ב"עיגול לטובה".

 

בין מסגרות ושירותי העמותה ניתן למצוא מעונות יום שיקומיים לפעוטות; גנים וכיתות לחינוך מיוחד; מרכזי יום ארוך בבתי ספר וגנים; מרכזי רש"ת – רצף שירותי תעסוקה (חלקם פועלים על פי תו תקן איכות בשירות וביצור של מכון התקנים והשאר בתהליכי התעדה); שילוב בוגרים בתעסוקה בשוק החופשי; מרכזים טיפוליים לבוגרים; מועדוני פנאי וליווי בוגרים במגורים עצמאיים בקהילה.

 

עמותת צ'יימס ישראל מאמינה שלאדם עם צרכים מיוחדים, כמו לכל אדם, הזכות והיכולת לחיות חיים של כבוד ועצמאות, תוך מיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בו. חזון העמותה הוא להוביל בפיתוח תכניות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים, תוך מתן שירות מותאם לפרט ברמה הגבוהה ביותר, באמות מידה אחידות ובשיטות עבודה מתקדמות, ולסייע לכמה שיותר אנשים עם צרכים מיוחדים לממש את הפוטנציאל שלהם ולהיות שותפים פעילים בקהילה.

ג'ורג' צימרמן, מנכ"ל
עמותת צ'יימס ישראל

"זכות גדולה נפלה בחלקי להוביל את עמותת צ'יימס ישראל מאז שנת 2000. 

מיומי הראשון בעבודה הצבתי לפני מטרת-על אחת ויחידה: להעניק לאדם עם הצרכים המיוחדים, הנמצא תחת אחריותי, שירות מקצועי לשיפור איכות חייו ומשפחתו, בהתאמה ליכולותיו וכישוריו. להגשמת מטרה זו גויסו כל המערכות בעמותה. 

 

בעבודה כשלנו, לעולם לא נוכל לומר שהגענו לשיא. תמיד נהיה מחויבים לעשות זאת, לעשות יותר, להשתפר ולהתחדש בכל אחד מתחומי העשייה."